Ужгородців запрошують на публічну розмову про князя Лаборця
У суботу, 25 лютого, в обласному центрі Закарпаття, в рамках циклу “Ужгород крізь ХХ століття” від освітньої платформи “Nomen” відбудеться чергова публічна розмова – цього разу з істориком Володимиром Гуцулом – “Князь Лаборець і Ко: Ужгород та околиці в ранньому Середньовіччі”.
Історія Ужгорода бере початок у ранньому Середньовіччі. Події та діячі цього періоду, зокрема легендарний князь Лаборець, стали одним із культурних брендів міста. Та чи можна довіряти першим письмовим згадкам про Унгвар-Ужгород? Хто й коли насправді заснував місто, чи існував князь Лаборець, як виглядали й жили слов’янські князі? За якою технологією створювали «історію народів» у Середньовіччі і що робити з текстами цього періоду? Про це розповість історик Володимир Гуцул.
Хронологічні рамки розмови – період від прибуття угорських племен в Карпатську низовину до християнізації Угорщини, а саме – від кінця ІХ до першої третини ХІ століття.
За словами Володимира Гуцула, ця розмова буде не так переказом історичних фактів, як обговоренням сучасних принципів роботи історика, а також переваг, недоліків і меж історичного знання, повідомляє zakarpattya.net.ua.
На зустрічі буде обговорено такі питання:
– Перші письмові згадки про Ужгород, їх вірогідність та основні способи інтерпретації.
– Контексти і технологія створення «історії народів» у Середньовіччі. «Діяння угорців» Анонімуса та способи його коректного прочитання.
– Варвари на марші: прибуття мадярських племен в Карпатську низовину і «завоювання угорської вітчизни». Війна, суспільство, господарство і переселення народів у ранньому Середньовіччі: що завойовували прибульці і в який спосіб?
– Чи жив на світі князь Лаборець? Якими були регіональні слов’янські еліти Центрально-Східної Європи ІХ-Х століття, як виглядав і як жив слов’янський князь?
– Горянська ротонда і розповсюдження християнства в регіоні. Облаштування Угорської держави св. Стефаном. Початки історичного Ужгорода: Замок Унг (Унгвар) як центр комітату Унг.
Зустріч відбудеться о 14.00 в історичному комплексі “Совине гніздо”.
Вхід – 55 грн
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися