1686
09:23 12.112017

На Львівщині представили сенсаційні археологічні знахідки, яким майже дві тисячі років

Історія 5644
 9 листопада в «Історико-краєзнавчому музеї» Винник, що неподалік Львова, відкрили виставку «Дари у світ «Вальгалли». На ній представлено раритети І — ІІ століть нашої ери, які археологи викопали цього літа із могильника давніх германців.

2arheologРаніше колекціонери передали музею частини мечів, наконечники списів і розповіли про місце, де вони були знайдені. Працівники музею сконтактували з науковцями кафедри археології Університету ім. І. Франка та вирішили здійснити експедицію. Щоправда, таємну, щоб про неї не дізналися чорні археологи та не випередили науковців. Досліджували ділянки в селі Карів, а також поблизу Судової Вишні й Нового Яричева.

Так, під час експедиції науковцям вдалося розкопати два могильники, в яких вони виявили унікальні знахідки. Зокрема, серед найцінніших предметів — частини великої глиняної червонолакової посудини (т.зв. terra siggilata), скляні предмети, металеві вироби, а також два великі бронзові казани.

Один із них найбільше привернув увагу археологів, адже він прикрашений трьома чоловічими погруддями. Як з’ясувалося пізніше, на сьогодні цей казан є третьою подібною знахідкою в Європі. Два попередні були виявлені в багатих князівських похованнях в Чехії (Мишув) та Польщі (Чернувко).

«Знайдений могильник періоду кінця І — середини ІІ століття нашої ери пов’язаний з міграціями германських племен. Цінність пам’ятки в тому, що з’явився факт перебування племен, яких би тут бути не повинно. Це значно розширює нашу історію, тому в нас є припущення, що якась частина свебських племен перешла через територію сучасної Західної України», — розповів керівник експедиції Ярослав ОНИЩУК.

Варто зазначити, що подібні знахідки є великою рідкістю. Тому віднайденими нашими археологами речами вже зацікавилися науковці з інших країн та пропонують проводити спільні дослідження.

Що ж до презентованих унікальних раритетів, то вони залишаться у фондах винниківського музею, інформує День.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах