3332
12:28 9.052022

На Перечинщині росте 250-річна липа у формі тризуба

Історія 80294

Закарпатська журналістка, кореспондентка «Карпатського об’єктива» виявила на Перечинщині липу, яка має форму тризуба – українського національного символу, малого Герба України. Дерево розрослось на три стовбури з одного кореня. Росте на території церкви села Дубриничі. Його вік – близько 250 років.

Історію церкви та найстарішої липи села Дубринич розповів місцевий краєзнавець Василь Мацо:

– У 1775 році у селі завершили будівництво кам’яної церкви в романському архітектурному стилі, про що свідчила табличка з датою, яка при подальших оздоблювальних роботах під час останнього ремонту фасаду була безвідповідально заґрунтована. Мурувалась протягом шести років. Будівля споруджувалась як греко-католицький храм, і в такому статусі діяла до 1949 року. Того року віддали православній громаді московського патріархату. На початку 90-х років минулого століття греко-католицька релігійна громада намагалася повернути свою святиню, але це не увінчалося успіхом. Церква досі належить православним.

Липу посадили під час будівництва церкви. Вона росте і досі. У діаметрі має майже три метри, висота – 35-40 метрів. У зв’язку з аварійною ситуацією обрізали два відгалуження, які могли у будь-який момент зламатися і впасти на споруду церкви, огорожу та на проїжджу дорогу. Основа залишилася. Ця липа – пам’ятник природи, охороняється законом.

Тетяна ГРИЦИЩУК, фото автора

Фото зроблено 22 січня та 22 квітня 2022 року.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
adw
Головне