898
22:39 15.112016

У закарпатському держархіві відкрили виставку документів і фотографій Першої світової війни. ФОТО

Історія 4692

10 листопада у читальному залі Державного архіву закарпатської області відбулось урочисте відкриття виставки документів і фотографій Першої світової війни, що проводиться в рамках проекту «Образ Східної Словаччини на Закарпатській Україні та Закарпатської України в Східній Словаччині в 17 – 20 століттях».

19_honvedsky_pluk

Організаторами виставки стали Державний архів Закарпатської області та Пряшівський університет.

pochod_vojakov_v_halici

Похід вояків у Карпатах

У заході взяли участь директор Держархіву області Місюк М. Д., Почесний консул України в Словаччині п. Станіслав Обіцький, ректор Пряшівського університету доктор п. Петер Коня, проректор Мартин Явор, заступник директора архіву Марканич М.В., декан історичного факультету УжНУ Фенич В.І., автор багатьох книг про Першу світову війну, доктор медичних наук Фатула М.І. та інші.

Читайте також: Перша світова війна на території Карпат. ФОТО

У своєму вітальному слові директор держархіву Місюк М.Д. розповів, що незважаючи на значний негативний вплив кризових явищ держархів систематично і ефективно здійснює розвиток одного з пріоритетних напрямків своєї діяльності – регіональне міжнародне співробітництво. За його словами практика міжнародної архівної співпраці на регіональному рівні сприяє ефективному обміну досвідом, зокрема з таких важливих питань, як формування баз даних, підготовка архівних дослідників та наукових видань, видавнича та виставкова діяльність. Спільні проекти з іноземними колегами допомагають виявляти та поповнювати фонди держархіву та Національний архівний фонд України зарубіжними документами.

frantisek_jozef_i

Франц Йосип І правитель Австро-Угорської монархії

З нагоди відкриття виставки перед присутніми також виступили й інші почесні гості. А після урочистої частини відбулось цікаве та невимушене обговорення проблем дослідження тематики Першої світової війни, а також практичні кроки зроблені у цьому напрямку словацькими та закарпатськими науковцями. Уході розмови згадали виконані успішні проекти та окреслили ідеї та задумки на майбутнє для подальшої ефективної співпраці.

brigadny_generalmajor_horvath_v_obci_ruske

Генерал-майор Горват у селі Руське

bojove_jednotky_v_karpatoch

Військові відділи в Карпатах

domovy_zmenene_na_zakopy_v_karpatoch

Будинки перетворені на окопи у Карпатах

lekar_a_zdravotnici_na_fronte

Лікар та медичні працівники на фронті

zivot_v_zakopoch

Життя в окопах

4

Військові дії в Першій світовій війні

alexander_von_linsingen

Німецький генерал Олександр Адольф Авгус Карл фон Лінзінген

svetozar_boroevic_von_bojna_4x6

Фельдмаршал Австро-Угорської армії Светозар Бороєвич фон Бойна

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах