3273
13:55 14.102021

Музей АТО: у Мукачеві відкрили експозицію бойової слави

Історія 93001

14 жовтня у День захисників і захисниць України, у замку Паланок відкрили Музей бойової слави. Експозиція розташовується у середньому дворі та з цього дня відкрита для усіх бажаючих.

«Це особливий день для мене і я до нього йшов усі ці роки. Нарешті відкриються двері новоствореного музею вшанування пам’яті нашим загиблим героям і вшанування тих героїв, які і досі продовжують захищати Україну. Саме речі цих людей сьогодні презентуємо на виставці. Також це предмети з передової: уламки снарядів, гільзи, шеврони військових формувань. Усі вони привезені бійцями з війни на Сході країни», – розповідає автор та організатор виставки Анатолій Готько, голова громадської організації “Мистецтво проти війни”.

Анатолій Готько додає, що серед експонатів є навіть каска з Дебальцевого, яку використовували ще на Майдані, а потім дві ротації в зоні АТО. Також у виставковій залі можна побачити роботи митців – атошників.

«Мені особисто дуже приємно тут бути з декількох причин, по – перше я батько двох учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил. Мої друзі також долучились до доповнення експозиції. А ще я учасник бойових дій в Афганістані, а у музеї є експонати, що уособлюють афганців в зоні АТО. Для мене особисто – це Олег Мехнюк, герой України, афганець, мій побратим. Загинув в зоні АТО. Тому, я вважаю за доцільне, аби цей музей був відкритим для туристів та іноземців. В нашій країні 8 –ий рік іде війна і всі мають бачити завдяки кому, вони мають можливість жити і розвиватись», – каже Іван Балашов начальник відділу Міністерства у справах ветеранів України в Закарпатській області.

У музеї можна побачити речі загиблих бійців Михайла Покидченка, Роберта Кіса, Олександра Гуртова та Романа Чорнобай. Відкриття експозиції відвідали дружини, матері та родичі загиблих бійців, представники міської влади та військовослужбовці.

«Для мене це свято дуже важливе. Я сьогодні пригадав той ранок жовтня 2014 року, коли був випущений указ про святкування дня Захисника України. В той момент мене переповнили емоції і гордість, бо в цей день святкують Покрови і День українського козацтва. Тим самим нас прирівняли до війська запорізького, чиї подвиги шанують по всьому світу», – зазначив під час виступу Іван Удут, голова ліги ветеранів АТО «Карпатська земля».

Експозиція буде відкрита для відвідувачів під час роботи замку «Паланок».

Ірина ГРАБКО

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах