3070
19:18 7.112020

В мережі показали, як виглядала перша у світі ромська школа в Ужгороді. ФОТО

Історія 55054

Перша у світі циганська школа в Ужгороді. 1937 рік

Школу для ромських дітей було відкрито в Ужгороді 22 грудня 1926 року. Навчальний заклад зводився ужгородським магістратом, однак цигани не лише допомагали на будівництві, але і самостійно виготовити 19 тисяч цеглин саману, інформує Transcarpathian Heritage

Школу будували всім гуртом. Державна шкільна адміністрація забезпечила школу необхідними меблями та призначила вчителів; президент республіки, земський президент та міністр шкільництва профінансували ремісничі роботи; міністр охорони здоров’я допоміг обладнати умивальню; фірма Baťa надала взуття для учнів, а Учительське видавництво з Праги — шкільне приладдя.

В перший рік до ромської школи записалося 37 дітей, а через чотири роки школу відвідували всі діти з циганського табору. Школа була двокласною. Тут дітей навчали граматиці, арифметиці та гарним манерам. Дівчата додатково навчалися рукоділлю, а хлопці — грі на скрипці. Після закінчення школи діти могли продовжити навчання у звичайній міщанській школі.

Як було зазначено в тогочасній пресі, унікальна циганська школа в Ужгороді була першим навчальним закладом для ромів не лише у Європі, але і в цілому світі.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах