2810
21:51 2.032020

Готель «Закарпаття» в Ужгороді мав повністю угорське походження. Фото

Історія 15796

Спроєктований цей панельний мегаліт у 1977 році співробітником проєктної організації з Дебрецена ÉVM Debreceni Tervező Vállalata — архітектором Мігалем Ґере (Gere Mihály).

Ця ж організація розробила проєкти готелів Bratislava у столиці Словаччини та «Черемош» у Чернівцях. Інтер’єр готелю спроєктував дизайнер Пийтер Могачі (Mohácsi Péter).

За цей проєкт молоді фахівці, яким на той час було тридцять з гаком, отримали престижну архітектурну премію ім. Міклоша Ібля. До слова, ця відзнака досі вручається найкращим архітекторам Угорщини.

Будівництво готелю розпочалось у тому ж 1977 році, а завершилось у 1979. Головним підрядником виступила Державна будівельна компанія медьє Саболч, залучена через угорську експортну організацію Émexport та Міністерство зовнішньої торгівлі.

На спорудженні готелю постійно працювало близько 250 будівельників з Ньїредьгази, у пікові періоди — до 400. Крім зарплати, вони отримували надбавку у розмірі 20%, добові з розрахунку 7-9 рублів на день, а також щоквартальну премію в розмірі 120 рублів. Приготування їжі для працівників здійснювалося також угорським субпідрядником.

Одинадцятиповерховий отель був розрахований на 600 осіб та мав 320 номерів. Залізобетонні панелі для споруди постачались із заводу в Дебрецені. Щоб перевезти 4470 панелей було зроблено близько тисячі автомобільних рейсів між Дебреценом та Ужгородом.

З Угорщини було завезено обладнання для кухні, посуд, постільну білизну та одяг для персоналу. Меблі, що відповідали класу тризіркових готелів, також постачались фірмою BUBIV з Будапешту. Готель був обладнаний чотирма швидкісними фінськими ліфтами.

Олег Олашин

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах