ko.net.ua

Загадковий експонат Іршавського музею. ФОТО

Напередодні 2017 року Іршавський районний історико-краєзнавчий музей отримав в подарунок незвичайну знахідку, про походження якої досі дискутують в соціальних мережах та в ЗМІ.

Масла у вогонь підливає та обставина, що знахідку знайшли в околицях Білківського городища (VІІІ-VІІ ст. до н.е) у 2015 році. За формою це гладкий відшліфований камінь як дві краплі води схожий на яйце. Але що це: яйце або камінь? Поки відповіді немає, дивовижну знахідку поклали під скло в Іршавському краєзнавчому музеї в приміщенні Іршавського районного Будинку дитячої творчості.

Це кам’яне яйце випадково знайшли діти в околицях Білківського городища і принесли до неї. На перший погляд ніби й нічого звичайного – такий собі яйцевидний гладко відшліфований камінь. Але на місці знахідки колись було потужне городище, яке вчені датують VIII-VII ст. до н.е., тобто “ранній залізний вік”. А ще в городище археологами був виявлений курганний могильник Куштановицькою культури, що датується VI-IV ст. до н.е.

Аналогічну знахідку було виявлено й у вересні 2002 року завідувачем відділом мінеральних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації, кандидатом геолого-мінералогічних наук Михайлом Ілійчуком у верховинського села Красноїлля.

«Портал Археології Закарпаття»