https://rx.ua
2830
11:05 1.042020

Сім фактів з історії Тячева з архівів, відкритих на час карантину

Історія 5185

У період коронавірусного карантину чимало цифрових архівів відкрили для усіх користувачів свої бази даних, зазвичай платні. До прикладу, так зробили угорські ресурси Arcanum Digitheca, Академічний цифровий архів Szaktars, український цифровий архів періодики Libraria.

Отож, скориставшись нагодою, ми погортали віртуальні сторінки тимчасово доступних періодичних видань і досліджень, та знайшли кілька цікавих фактів з минулого Тячева, якими ділимося з вами.

1. У 1522 році у Тячеві був збудований млин.

2. Перший задокументований землетрус у Тячеві стався опівночі 10 грудня 1781 року.

3. Гору Нересен у 19 столітті називали також Papasztag, що в перекладі з угорської означає «Попова копиця», або «Попів стіг».

4. У 1779 році в Тячеві було продано 17 бочок вина за 491 форинтів 15 крейцарів. З цієї суми було вирахувано 217 форинтів та 40,5 крейцарів на користь міської скарбниці.

5. В давнину тячівчанки разом прали білизну на Тисі, щоб допомагати одна одній у нелегкому процесі. Таке спільне прання мало назву «кричень» (у Вишкові теж була така традиція).

6. Наприкінці травня 1910 року у Тячеві спалахнула велика пожежа. Воду для гасіння вогню доставляли залізничними цистернами з Сіготу Мармароського, але наслідки були катастрофічними.

7. У 40-х роках преса писала про купальні Лойоша Ердива у Чорній Воді поблизу Тячева. На той час тут було облаштовано 16 лікувальних ванн, корисних при ревматизмі, а також кімнати для проживання.

Тячів

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне